eTwinning: Dani jabuka, dani zdrave hrane 2

22.10.2022. Svjetski dan jabuka obilježen je u našoj školi.

"Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!"

Jabuka se smatra jednom od najzdravijih voćnih vrsta pa zato i ne čudi što nosi naziv „kraljica voća“.

Ona je prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam. Jabuka sadrži antioksidanse i vrste vlakna za koje se smatra da imaju koristan utjecaj na zdravlje srca.

Sve su to naučili učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama. Učenici su bili uključeni u razne aktivnosti s ciljem da upoznaju koliko je jabuka važna u svakodnevnoj prehrani. Slušali su i čitali priče i pjesme i napisali svoje prve stihove na temu jabuke. Izrađivali su likovne radove, rješavali su radnu bilježnicu, Jabukaricu. Jabuka kao simbol prožimala se kroz pjesmu, slike, tradicionalne mudrosne zapise (izreke).Okušali su se i u izradi štrudle od jabuka. Uz pomoć učiteljica (i teta čistačica) ogulili su i naribali jabuke te ispekli slasnu štrudlu, i napravili zdravu voćnu salatu. Taj dan škola je mirisala na jabuke i cimet.

Cilj je bio educirati učenike o važnosti voća, posebno jabuke. Razviti zdrave prehrambene navike, unaprijediti znanja učenika o poboljšanju kvalitete života prehranom voćem, posebice jabukama, potaknuti promjenu i prihvaćanje ispravnih prehrambenih navika, te osvijestiti odgovornost za očuvanje zdravlja.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.....

objavio: Kristina Perak   datum: 25. 10. 2022.