Božić kuca na vrata

Božić nam je zakucao na vrata, svi mu otvorismo svoja srca puna mira i ljubavi i spremismo se za još jedan dolazak Isusa. Božićnom priredbom 23. prosinca proveli su nas učenici 8.b razreda Šimun Petar Milas i Luka Komljenović. Naši su učenici svojim izvedbama iskazali radost Isusovom porođenju. Školski je zbor izveo pjesme Sad sretan budi, čovječe i O when the saints, učenici Područne škole Satnica su svojim recitacijama navijestili vrijeme Božića, ritmička skupina učenica i učenika razredne nastave otplesala je pjesmu Petra Graše Fritule, a učenici 2.,3. i 4. razreda su izveli igrokaz Bog koji dolazi. Nakon pjesme Sunašce tone, anđeli zvone u izvedbi zbora učenika i učenica 1. razreda uslijedio je igrokaz Božićna priča kojega je napisala gospođa Šimica Koški u izvedbi učenika naše dramske skupine Dramafrka potpomognutim snagama dramske skupine koja djeluje pri KUD-u Nikola Šubić Zrinski. Glazbeno-liturgijska skupina i pratnja na gitarama naših učenika pospiješila je izvedbu pjesama Felice navidat i Radujte se narodi našeg učiteljskog zbora. U duhu Božića te smo se večeri razišli svojim kućama i zaželjeli mir svim ljudima dobre volje koji su napunili naš školski hol i uljepšali našu priredbu. U našoj foto-galeriji pogledajte naše izvođače.

Petra Herceg, 7. b

objavio: Ivana Kužić   datum: 26. 12. 2022.