Projekt Moda

Ove školske godine učiteljice Monika Barbara Bogdanić (učiteljica Povijesti i Hrvatskog jezika) i Ksenija Kostelac ( učiteljica Razredne nastave) su odlučile ponovno povezati školu i lokalnu zajednicu uz pomoć novog projekta Moda. Projekt je trajao čitavu školsku godinu uključio je učitelje i učenike (5.-8. razreda). U projektu je uz spomenute učiteljice velik dio posla odradila učiteljica Likovne kulture Martina Ižaković sa svojim učenicima. Učenici su na Modnom dizajnu izrađivali odjeću i nakit od recikliranog materijala. Aktivnosti vezane uz Povijest su započele u listopadu, 5. razredi su izrađivali postere i proučavali modu kamenog doba, stare Grčke, Fenikije i Egipta. 6. razred je istraživao modni izričaj tijekom srednjeg vijeka, a 7. razredi tijekom 18. i 19. stoljeća. Osmaši su proučavali 20. stoljeće. Svoje zadatke su shvatili ozbiljno i odradili sve na visokoj razini. No to nije bilo sve…naš vanjski suradnik gospodin Denis Fekete je s našim učenicima odradio foto snimanje  u našem malom mjestu. Naši učenici su se tako našli i u ulozi modela pod budnim okom našeg već spomenutog trija. Danas je bila kulminacija projekta, u holu škole je organizirana prava modna revija. Program su vodile učiteljica Monika Barbara Bogdanić i Nives Koški učenica 5. razreda. Na modnu pistu su prvo zakoračio KUD, a zatim učenici 5. i 6. razreda koji su predstavili svoje viđenje mode tijekom kamenog doba, stare Grčke i Egipta. Nakon njih su pistom prošli učenici koji su predstavili barok, 19. i 20. stoljeće. Za odjeću ovih učenika bila je zadužena gospođa Herega. Modnu reviju su zatvorile naše učiteljice i ravnateljica. Predstavile su Coco Chanel, lude 20.-te, pin up, elegantne 50.-te, odmjerene 60.-te i zaigrane 70.-te.

Ovom prilikom zahvaljujem svima koji su sudjelovali u ovom projektu. Hvala svim mojim kolegicama posebno Kseniji i Martini. Isto tako hvala  učenicima i njihovim roditeljima te našim vanjskim suradnicima.

Kratki pregled našeg projekta možete pogledati na poveznici

Učiteljica Monika Barbara Bogdanić

objavio: Ivana Čolaković   datum: 25. 4. 2023.