Na pravom putu eTwinnera!!!!

e Twinning je zajednica škola u Europi, a eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+.

Portal www.eTwinning.net namijenjen je međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Suradnja učitelja, učenika, škola, roditelja i lokalnih vlasti jedan je od najvažnijih elemenata eTwinninga. Na eTwinningu učitelji međusobno surađuju i organiziraju aktivnosti za svoje učenike. Imaju aktivnu ulogu, druže se, istražuju, donose odluke, poštuju jedni druge i uče vještine za 21. stoljeće. eTwinningovi projekti uključuju doprinos svakog člana tima.

Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

Nacionalna oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima koji su surađivali na izvrsnim eTwinningovim projektima i znači da je projekt dosegnuo određenu razinu kvalitete u njihovoj zemlji.

Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Učitelji naše škole  sudjeluju u eTwinning projektima. I učenici i učitelji bili su vrijedni i marljivi te su ovih dana i u našu školu stigle Nacionalne oznake kvalitete za sudjelovanje u raznim eTwinning projektima. Učiteljice razredne nastave Ksenija Kostelac i Kristina Perak sudjelovale su u mnogobrojnim eTwinning projektima na europskoj razini: Uz čitanje riječi rastu, Živimo zeleno, Dan ružičastih majica, Ljepota čitanja, Webučionica 2.0, Memento prijateljstva, 100. dan u školi.

Veselimo se oznakama te nastavljamo i dalje kako bi postali pravi eTwinneri!!!!

objavio: Kristina Perak   datum: 18. 10. 2021.

« Siječanj 2022 »

Virtualna šetnja

Klikom na sliku otvorite virtualnu šetnju i zavirite u našu školu smiley