Dan ružičastih majica 2021./ Pink Shirt Day 2021.

Glavni ciljevi projekta su prevencija vršnjačkog nasilja i buđenje učenikove svijesti o tome, poticanje na pomoć jedni drugima u određenim situacijama fokusirajući se na negativne strane svih vrsta nasilja.

Učenici i učiteljice razredne nastave raznim aktivnostima obilježile su ovaj dan.

POGLEDAJTE U GALERIJU!

AKTIVNOSTI UČENIKA III. razreda

- ponovili smo cilj projekta i podsjetili se na nasilje na internetu

-kojim riječima i postupcima se boriti protiv svih oblika zlostavljanja (pokazali u suradnji s učiteljem informatike Josipom Šalavardićem kroz alat Mentimetar)

-dizajnirali smo majicu s porukom

-PRIJATELJSTVO-njegujući i stvarajući nova borimo se protiv svih oblika nasilja (pisali smo misli o prijateljstvu), sve smo obradili u hip-hop ili rep verziji!

-stvaralačko pisanje na temu Kako sam zaustavio (la) vršnjačko nasilje

-suradnja s roditeljima (Tinova mama, gđa. Sunčica Jamnić dizajnirala je i izradila bedževe za cijeli razred i učiteljicu)

-sve aktivnosti predstavili smo članovima eTwinninga, na razrednoj stranici

-izradili smo i prezentaciju sa svim aktivnostima

AKTIVNOSTI UČENIKA 4. RAZREDA

-učiteljica Kristina Perak

-I mi smo obilježili DAN RUŽIČASTIH MAJICA.

-Kroz razne radionice, igrice i filmove osvijestili smo cilj projekta, a to je prevencija vršnjačkog nasilja, poticanje na pomaganje jedni drugima, empatije među vršnjacima.

-Sve naše materijale i aktivnosti, te fotografije možete pogledati u ovoj Wakelet kolekciji.

AKTIVNOSTI UČENIKA 1. I 3. RAZREDA PŠ SATNICA (učiteljica Anamaria Vojnović)

I učenici 1. i 3. razreda područne škole obilježili su Dan ružičastih majica. Taj dan su već tradicionalno odjenuli ružičaste majice kao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja. Kroz prezentaciju razgovarali su o vrstama nasilja, iznosili svoja iskustva, osvještavali važnost empatije i pomaganja. Svaki učenik je oblikovao svoju poruku nenasilja. Zajedno su pisali lijepe, nenasilne riječi i razgovarali o svijetu bez nasilja. Kroz slogan ''Nasilje prestaje ovdje'' poslali su svoju poruku kako je ovo škola bez nasilja. Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Ksenija Kostelac   datum: 26. 2. 2021.