Izvannastavne aktivnosti

Domaćinstvo - mladi kuhari

Od ove školske godine, imamo izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo u koju su uključeni učenici od 5. do 8. razreda. Zbog izvanredne epidemiološke situacije, dio praktičnog rada organizirali smo u školi, a dio su učenici odrađivali kod kuće te slikali svoje slatke uratke.

U 1. polugodištu bavili smo se kuhanjem i to pripremom različitih slastica. U 2. polugodištu bismo pripremali prirodnu kozmetiku kao i sredstva za čišćenje od tvari koje nisu štetne za ljude i životinje. U planu nam je izrada i različitih rukotvorina.

U školi su učenici 5. i 6. razreda savladali prve korake u pečenju palačinki i fritula, pravljenju gumenih i žele bonbona, voćne salate. Neki već imaju iskustva pa su pomagali drugima. Svi su bili jako vrijedni i željni prihvatiti se posla, ali i osladiti se rezultatima svoga rada. Nije bilo problema niti oprati suđe i spremiti nakon rada.

Za vrijeme on line nastave, učenici su dobili zadatak napraviti voćnu salatu, brze kuglice od 3 sastojka, čips od jabuka, voćni jogurt sa šumskim voćem i orašastim plodovima te druge slastice po želji. Svoje slastice su slikali i poslali u našu skupinu na Teamsu. Neke od njih možete pogledati i "osladiti se".

objavio: Ljiljana Čelenković   datum: 13. 1. 2021.