Aktualnosti

(PR)OČITAJ Valentinovo

Valentinovo smo obilježili i u osmom razredu.

Na panou su učenicima bili ponuđeni QR kodovi iza kojih su se krili dijelovi poznatih romana s temom ljubavi koje imamo u školskoj knjižnici. Drugi su kodovi krili izreke o ljubavi iz poznath ljubavnih filmova ili izreke o ljubavi slavnih književnika, filozofa i glumaca. Iz trećih su mogli saznati jedne od najljepših ljubavnih stihova hrvatskih i svjetskih pjesnika.

Nakon što su s razrednicom (pr)očitali nekoliko kodova, druženje smo nastavili u knjižnici. O temi ljubavi radije su i više govorile učenice, a učenici su bili nešto suzdržaniji i manje zainteresirani. Ili se tako činilo. Učenice su potvrdile da rado gledaju filmove ljubavne tematike i slušaju glazbu s temom ljubavi. Neki su rado i opširno komentirali ljubavne izreke koje smo u knjižnici izvlačili iz ljubavne kutije, a nekima su one bile nezanimljive. Družili smo se uz glazbu, dakako opet ljubavne tematike, od Elvisa Presleya, Parnog valjka do Olivera Dragojevića. Ponuđenim pjesmama učenici su brzo dodali i svoje omiljene, tako da smo i razrednica i ja ponešto naučile. Saznali smo i koji su najgledaniji i najpopularniji ljubavni filmovi, ali i koji su najpopularniji među našim učenicima.

Ponuđeni romani s temom ljubavi ostali su u knjižnici, neposuđeni. Srećom, većina je na obveznom popisu lektire pa će ih ipak, nadam se, pročitati.

Ljiljana Cecelja, knjižničarka

Valentinovo_(2).jpg (201.56 KB)
Valentinovo.jpg (232.68 KB)

objavio: Ivana Čolaković   datum: 16. 2. 2022.