Aktualnosti

TERENSKA NASTAVA

Dvorci Slavonije

Učenici 5. i 6. razreda s učiteljicama iz Hrvatskoga jezika, Prirode i Geografije te vjeroučiteljem su se zaputili na terensku nastavu pod nazivom Dvorci Slavonije u obilazak valpovačkoga dvorca 29. travnja. Vrijeme je bilo prekrasno kao i doček voditelja Muzeja Valpovo, našega bivšega učenika, Stjepana Vidakovića. On nas je proveo kulom, kapelicom i muzejom te nam ispričao razne povijesne zanimljivosti, a potom smo u skupinama rješavali zadatke koje su pred nas postavili naši učitelji, a potom ih i prezentirali. Bavili smo se dramatizacijom legende o Bijeloj gospi i prikazom života i rada Matije Petra Katančića, bili smo u potrazi za blagom koje je bilo skriveno u parku, a izrađivali smo i osobne iskaznice stabala iz parka te pisali haikue i činkvine na temu valpovačkoga dvorca. Vrijeme u radu nam je proletjelo te smo se svi uputili na zasluženi odmor i ručak u restoran Park. Kad bi barem više nastavnih dana bilo slično ovoj našoj terenskoj nastavi! Svi smo istoga dojma; naprosto oduševljeni! U našoj foto-galeriji pogledajte fotografije i uživajte u njima zajedno s nama.

Petra Herceg, 6.b

objavio: Ivana Kužić   datum: 2. 5. 2022.