Aktualnosti

Dan škole

26. i 27. svibnja proslavili smo 234. rođendan naše škole. U četvrtak je gospođa ravnateljica podijelila priznanja za sudjelovanje na županjskim natjecanjima učenicima koji su predstavljali našu školu. Priznanja su dobili i gospodin načelnik naše općine Ivo Zelić te učiteljice Ksenija Kostelac i Monika Barbara Bogdanić povodom rada na brošuri Tradicija u suvremenosti koja predstavlja Petrijevce, a priznanjem za „životno djelo“ se zasluženo obogatila i učiteljica Biserka Mađarević. Potom je uslijedio pub-kviz u kojemu su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda. Nakon tri kruga po 15 pitanja imali smo neriješen rezultat te su dva dodatna odlučila o pobjedniku. Na 2. su mjestu ostali: Br(b)ljavci, Alphe i Generacija Z-e dok su pobjedu odnijele Harape. Osim kviza, večernje slavlje nam je uljepšao i naš školski zbor te glazbena skupina kojom ravna naš vjeroučitelj. Učenici razredne nastave nastupili su s recitacijama o Lijepoj Našoj te ju začinili plesom ritmičke skupine. U petak smo nastavili u istome tonu te prisustvovali debati učenika 8. razreda koji su se bavili tezom o (ne)dobrobiti televizije. Negacijska je skupina pobijedila iako su obje kvalitetnim argumentima ostavile mogućnost da sami izaberemo kome bismo se radije priklonili. Potom su uslijedila sportska natjecanja; učenici 5. i 6. razreda su se bavili štefetnim trčanjem (po pet učenika u svakoj ekipi), a 7. i 8. razredi su odmjerili snage u rukometu. 6.b je pobjednik u štafeti, a 7. b u rukometu. Ostalima želimo više sreće sljedeće godine, izuzev osmašima jer nas oni uskoro napuštaju pa neka im je sa srećom u nastavku školovanja. Sretan rođendan našoj školi  i sretan Dan državnosti želimo svima! U našoj Foto-galeriji provjerite koliko smo uživali.

Lovro Koški, 6. b

objavio: Ivana Kužić   datum: 28. 5. 2022.