Dan ružičastih majica u PŠ Satnica

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Dan ružičastih majica obilježio se i u OŠ Petrijevci i u PŠ Satnica. Učenici PŠ Satnica odjenuli su taj dan ružičastu majicu te kroz radionički tip sata razgovarali o nasilju, pogledali kratak film Odlučno NE! (https://tinyurl.com/odlucnone) te osvijestili nasilje kao nešto loše i nešto što možemo spriječiti. Pod sloganom ''Nasilje prestaje ovdje'' izradili su sretno drvo, jedni drugima istaknuli po čemu su posebni,  te u web alatu izrađivali poruke podrške i nenasilja. Budući da se Dan ružičastih majica već nekoliko godina obilježava u našoj školi, učenici se rado odazivaju i sudjeluju u ovoj inicijativi.

objavio: Anamaria Vojnović   datum: 27. 2. 2020.

« Prosinac 2020 »