Sigurnost na internetu - razredni projekt 6.razreda

Povodom Dana sigurnog interneta, 6. razred, u sklopu razrednog projekta, izradio je kratki vodič u obliku web stranice s temom sigurnosti na internetu (https://razredniprojekt6.wordpress.com/). Tijekom izrade razgovarali su s drugim učenicima o osobnim iskustvima, dotaknuli se uobičajenih tema i saželi sve na jednom mjestu. Pokrili su potencijalne opasnosti, osobna iskustva te savjete za zaštitu, kao i korisne linkove za djecu i odrasle. Svemu tomu dali su dašak osobnosti i kreativnosti, što je rezultiralo jednom lako preglednom web stranicom koja ima moderan dizajn uz jednostavnost i preglednost. Tijekom same izrade uzeli su u obzir i činjenicu da velik broj ljudi u današnje vrijeme digitalnim sadržajima pristupa putem svojih mobilnih uređaja pa je vodič prilagođen pregledavanju preko mobilnih uređaja. Isto tako, sami sadržaji te savjeti također su prilagođeni domeni mobilnog pristupa. Ovaj vodič, prema svemu navedenom, služi, kako učenicima OŠ Petrijevci, tako i roditeljima i svima zainteresiranima. Skeniranjem QR koda dolazite do naše web stranice.

Kvalitetu projekta prepoznali su i Osječko-baranjska županija te Centar za nestalu i zlostavljanu djecu te Centar za sigurniji internet koji su kroz natječaj "Mali uče velike" projekt uvrstili u 10 najboljih te isti i nagradili.

objavio: Ivana Čolaković   datum: 24. 5. 2021.