Igre s lektirom u 3. razredu

Nakon što su samostalno pročitali knjigu Luke Paljetka Miševi i mačke naglavačke, učenici trećeg razreda s učiteljicom Nedom Zemljak posjetili su školsku knjižnicu.

Nastavljamo s našim cjelogodišnjim projektom Igre s lektirom. Ovaj su se mjesec  u knjižnici s lektirom igrali učenici trećeg razreda.

Zbirka pjesama Luke Paljetka je bila odlična inspiracija učenicima koji su po uzoru na autorove  sastavljali pjesme, dodavali stihove, rješavali zagonetke, ali i ispravljali pravopisne greške u pjesmama. Družeći se s miševima i  mačkama ponovili su i znanje iz matematike, opisivali i crtali miševe i mačke i naučili pjesmu napamet.

U svemu su obje skupine bile podjednake, iako smo malu prednost dali miševima kao slabijima. Zadatak da nauče igru Ide maca oko tebe ostavili smo za nastavu tjelesnog odgoja u sportskoj dvorani naše škole.

Kako je izgledao sat u knjižnici, pogledajte u foto-galeriji.

Ljiljana Cecelja, knjižničarka

objavio: Ivana Čolaković   datum: 22. 11. 2021.