> Projekti

Broj PI - Projektni zadatak sedmaša

Autor: IVANA Čolaković, 25. 3. 2020. 16:51

Izrađivanje umnih mapa o broju π dok odrađujemo nastavu na daljinu.

Stihovi za 100. dan škole

Autor: Ksenija Kostelac, 6. 3. 2020. 09:26

100. DAN ŠKOLE

Prije sto dana škola je bila crvena,                                                                            a sada je bijela cijela.

Sto zadaća, sto problema                                                                                         nema toga što u ovoj školi nema!

Sto puta pametniji                                                                                                 đaci znanje imaju u šaci.

Donata Krivić, II. razred

MOJA ŠKOLA

Moja je škola                                                                                                   tvrđava znanja.                                                                                                   U njoj se uči,                                                                                                   igra i sanja.

U njoj đaci svašta uče,                                                                                         kako se zbaja i slova pišu                                                                                     i kako je mačka prijetnja mišu.

I tako dani u školi teku                                                                                       dok svoje znanje đaci ne ispeku.

Patrik Semialjac, II. razred

100. DAN ŠKOLE

Autor: Ksenija Kostelac, 5. 3. 2020. 20:38

Milenijska fotografija

Učenici nižih razreda naše škole uključili su se ove godine u Projekt 100. dan škole Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono. Obilježava se tradicionalno u veljači u brojnim europskim zemljama. Učenici i učitelji brojnim aktivnostima i igrama razvijaju samostalnost i timski rad. Ne znamo jesmo li 100 puta pametniji ali smo se sigurno sjajno zabavili i štošta naučili. Brojnim aktivnostima razvili nove vještine, znanja i stavove. Sve aktivnosti pogledajte u našoj foto-galeriji.

Od nacrta do kućice

Autor: Ksenija Kostelac, 29. 2. 2020. 18:18

Učiteljica Kristina i učiteljica Ksenija povele su svoje razrede u e-Twinning projekt Naša jesenska priča. Uz brojne zadatke koje provodimo i realiziriramo tijekom godine je i izrada kućice za ptice, te briga o pticama stanaricama. U pomoć su priskočili: nastavnik tehničke kulture Tomislav, učenici viših razreda, domar škole Vjeko.

Dan ružičastih majica u PŠ Satnica

Autor: Anamaria Vojnović, 27. 2. 2020. 09:19

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Maškare u Satnici

Autor: Anamaria Vojnović, 24. 2. 2020. 09:50

Učenici Područne škole Satnica tradicionalno već dugi niz godina obilježavaju  maškare u svom selu. Podijeljeni u skupine obilaze ulice Satnice, pjevaju i zabavljaju mještane. Netko će pokloniti slatkiš, netko jaja, netko čak i kobasicu, ali većina ih ipak pokloni novac. Prikupljenim novcem od maškara, ali i od pohoda Triju kraljeva te od božićnog sajma učenici na taj način uvelike pokriju dio troškova školskih izleta.

Pizza lektira u 3.razredu

Autor: Kristina Perak, 11. 2. 2020. 20:04

Danas su učenici 3. razreda na satu hrvatskoga jezika obradili lektiru Dnevnik Pauline P. na nov, drugačiji način. Ovakav način obrade lektire zove se pizza lektira. Učenici su dobili upute te su morali pročitati lektiru i napisati je u obliku pizze. Učionica je u trenutku postala pizzerija na čijim su se stolovima  nalazile pizza lektire. Učenici su se oduševili ovakvim načinom obrade lektire. A i učiteljica! Radili su puno zainteresiranije i bili su veoma motivirani, što je u konačnici i bio cilj ovakvog načina rada. Predivni i kreativni radovi nalaze se u galeriji.

CAP PROGRAM

Autor: Ksenija Kostelac, 10. 2. 2020. 20:22

SIGURAN, JAK, SLOBODAN!

CAP-program je program primarne prevencije zlostavljanja koji se već godinama provodi u II. razredima OŠ. Program osnažuje djecu u sprječavanju napada od strane vršnjaka, napada nepoznate osobe i napada od strane poznate odrasle osobe.  U našoj školi provodi ga tim u kojem sudjeluje pedagoginja naše škole Miljenka Jakelić.

Čitam, ne skitam!

Autor: Ksenija Kostelac, 29. 1. 2020. 12:42

Čitateljski klub naše knjižnice "Čitam, ne skitam"!

Webučionica

Autor: Kristina Perak, 22. 1. 2020. 13:51

Učenici 3. razreda i njihova učiteljica Kristina Perak uključeni su su razne eTwinning projekte. Jedan takav je i webučionica.  Učenici su uz pomoć tableta i web alata rješavali razne zadatke i kvizove iz matematike i hrvatskog jezika. Bili su oduševljeni i dan im je bio veoma zanimljiv i poučan.  Nekoliko fotografija i njihovih uradaka možete pogledati u foto-galeriji.

Dan jabuka Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 27. 10. 2019. 18:15

Pomiriši, kušaj, zabilježi!