Aktualnosti

Zemlja slova – zemlja snova

... misao je vodilja naše gošće, književnice i knjižničarke, Melita Rundek koja nas je posjetila na književnome susretu 6.prosinca. U jednom školskom satu druženja s njom otkrila nam je da je u svoje spisateljske vode krenula još u 2.razredu osnovne škole i to iz ljubomore na odnos svoje prijateljice s njihovom učiteljicom. Doznala je kako prijateljica piše pjesme te ih daje učiteljici na uvid pa je i naša Melita odlučila „popraviti“ svoj odnos s učiteljicom i već na prvom velikom odmoru složila stihove i uobličila ih u pjesmu.

Ostala su djela nastajala tijekom godina kao plod njezinog životnog iskustva i neograničene mašte. Naglasila nam je kako treba čitati od najmlađe dobi jer se: „Priča za laku noć sigurno  ne može ničim zamijeniti!  U njoj se nalaze vitamini kojih nigdje nema!”.

Treba čitati u svim životnim razdobljima jer nam je čitanje višestruko korisno; vježba naš um, obogaćuje naš rječnik i širi nam vidike oplemenjujući našu maštu. Pa stoga, bez obzira na godine, knjigu u ruke i uživajte!

Knjiga je živ glas, to je duh koji korača po zemaljskoj kori. Ona nastavlja biti živa misao neke osobe od koje nas dijele vrijeme i prostor.”
                                                                    (Edmondo de Amicis)

Katarina Peulić, 8.razred

objavio: Administrator   datum: 13. 12. 2018.

« Svibanj 2024 »