Školski medni dan 2020.

Školski medni dan je program koji se provodi u prvim razredima osnovnih škola, s ciljem promocije hrvatskog pčelarstva. Obilježava se 7. prosinca na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Školski medni dan jedna je od mjera iz Programa školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka, kojeg je donijela Vlada Republike Hrvatske. Ciljevi Programa školskog mednog dana su povećanje unosa meda u prehrani djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda, kao i educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Programom se provodi edukacija djece u prvim razredima osnovnih škola i njihovih roditelja o važnosti konzumiranja meda i njegovog uključivanja u prehranu, a omogućava bolje uvjete za pozicioniranje meda s hrvatskih pčelinjaka na tržištu.

Učenici 1. razreda matične i područne škole obilježili su medni dan sa svojim učiteljicama. Učenicima su podijeljene teglice meda te edukativna slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo. Kroz edukativnu prezentaciju učenici su saznali kako teče put od vrijednih pčela do meda na našem stolu, kakvog je med okusa, mirisa i teksture. Na satu hrvatskog jezika pročitali su i interpretirali pjesmicu o vrijednoj pčelici, a na satu matematike rješavali su zanimljive zadatke o pčelicama. Bio je to jedan jako sladak dan.

Fotografije se nalaze u foto-galeriji.

objavio: Anamaria Vojnović   datum: 8. 12. 2020.