> Novinari

Spremi Božić u svoje srce

Autor: Administrator , 23. 12. 2019. 18:12

Spremi Božić u svoje srce

Čitav nam je prosinac bio protkan sadržajima Božića. I ove godine sjetili smo se onih kojima je pomoć prijeko potrebna; ljudi koji pripadaju socijalno ugroženoj skupini te su učenici i djelatnici OŠ Petrijevci prikupljali prehrambene i higijenske proizvode za naše Petrijevčane i Satničane. Prikupljali smo i po 10,00 kuna za novu školsku godinu našem kumčetu Adelhelmi u Tanzaniji pa vam se u njeno ime zahvaljujemo.

Božićna je priredba upriličena 19. prosinca. Pjesmama nas je počastio naš učenički zbor, ali i 4.razred naše škole uz vjeroučiteljevu potporu na gitari. Plesalo se, recitiralo i dramatiziralo  i sve u božićnom duhu pa nam je priredba proletjela u trenu. I kako nam poručuje Dramska skupina: „Spremi Božić u svoje srce!“, nastojmo ga zadržati do sljedećega susreta u ovo doba godine.

Mia Poštić, 5.razred

Dan sjećanja

Autor: Administrator , 20. 11. 2019. 18:10

Dan sjećanja

„Vjerujte, rat je najveća čovjekova niskost koju je u svojoj raskalašenosti smislio, rat je najgore što se Vukovaru ikada moglo dogoditi.“

Siniša Glavašević

18. je studeni za cijelu Hrvatsku jedan od najtužnijih dana u godini jer se tada svi spomenemo Grada Heroja i nevinih žrtava koje su pale za slobodu Lijepe Naše.

I ove smo godine 18. studenoga u holu škole započeli s odavanjem počasti onima kojih više nema. Učenici 6. razreda su nas kratkim programom podsjetili na osamdeset i četiri dana patnje, straha i suza, učenica Lana Greganić je uz pratnju vjeroučiteljeve gitare izvela skladbu Voljeni Vukovar, a potom smo  dostojanstveno, svatko sa svojim lampionom koje je i ove godine donirala naša Općina, krenuli put petrijevačkoga i satničkoga centra. Položili smo lampione i zajedno s pozitivnim mislima odaslali svjetlo put grada Vukovara da se nikad ne zaboravi.

Nera Orlić-Domanovac,5.razred

Dani kruha

Autor: Administrator , 31. 10. 2019. 18:13

Dani kruha

28. listopada smo u našoj školi obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kratkim programom učenika 6. i 4. razreda smo se prisjetili značaja kruha kojega svakodnevno blagujemo i doživljavamo „zdravo za gotovo“, a naš nas je velečasni Matej Glavica, koji je uveličao našu svečanost, metaforički poučio kako je svatko od nas tek zrno koje mora rasti i sazrijevati, mijenjati se i oblikovati kako bi jednoga dana postali osoba dobra kao što je i kruh. Blagoslovio je našu bogatu trpezu te smo svi zajedno uživali u bogatoj ponudi. Posebnu zahvalu dugujemo našim mamama i bakama na pripremi slasnih proizvoda!

Marta Jurković, 5.razred

Kratak opis projekta.docx