Aktualnosti

Dobro nam došla, Adela!

Naše kumče, Adelhelma iz Tanzanije, današnjim je posjetom razveselila i digla na noge cijelu našu školu. Prije 15 godina, preko Kolajne ljubavi, vjeroučitelj Davor je dao prijedlog da naša škola pomogne djetetu u školovanju u dalekoj nam Africi. Tako je Adela već dugi niz godina naše kumče budući da joj svake godine uplatimo traženi iznos kako bi ona mogla nastaviti svoje školovanje. U tome smo uspjeli svi zajedno jer je Adela sad već odrasla djevojka koja broji 21 godinu. Kaže da će po završetku škole postati medicinskom sestrom. Mi smo s njom proveli lijepih sat vremena te doznali kako od nas putuje na Hvar na nekoliko tjedana pa se ponovno vraća kući. Otkrila nam je da kod njih osnovnoškolsko obrazovanje traje sedam godina, a srednjoškolsko četiri kao i kod nas. Doznali smo da najviše voli plavu boju te da se jako lijepo i ugodno osjeća u našoj školi. Pripremili smo joj i poklone (Bibliju za mlade) koja će ju uvijek podsjećati na nas, slatki paket domaće proizvodnje te lijepu, platnenu torbicu s logom naše škole,  a vjeroučiteljeva glazbena skupina te ritmička družina učiteljice Ksenije glazbom i plesom su stavili „šlag na tortu“. Adeli želimo puno uspjeha i sreće u njenome daljnjemu životu od sveg srca!

U našoj foto-galeriji podijelite radost susreta s nama.

Lovro Koški, 6.b

objavio: Ivana Kužić   datum: 9. 5. 2022.